Vi søker innholdsprodusenter!
Studerer du i utlandet, digger SoMe og ønsker å inspirere flere til å velge utenlandsstudier? Vi søker nå etter utenlandsstudenter som vil ha verv som ANSA-innholdsprodusenter! Søknadsfrist: 15. juni 2026.

Bli med å spre budskapet!
Har du interesse for reise og utenlandsstudier? Synes du det er givende å dele erfaringer i sosiale medier, og kanskje du ønsker å nå ut til flere med budskapet ditt? Da bør du ta en titt på vervet som innholdsprodusent!
Søknadsfrist: 15. juni 2026.
Hva gjør en ANSA-innholdsprodusent?
Som ANSA-innholdsprodusent vil du representere ANSA og bidra til å inspirere unge nordmenn til å studere i utlandet. Du vil produsere innhold fra din studiehverdag (og fritid) i utlandet til bruk i ANSAs kanaler. Dette inkluderer:
- Dele inspirerende og opplysende innhold om din egen studiehverdag og medlemstilbud i SoMe. Innholdet vil deles i ANSA sine sosiale medier. Kan også postes som samarbeidsposter med din egen SoMe-konto og ANSA.
- Bidra med bilder og videoklipp til ANSAs mediebank. Materialet kan brukes på nettsiden og i annen markedsføring for ANSA.
Se gjerne @ansastudent på Instagram eller TikTok for inspirasjon!
Hva ser vi etter i en innholdsprodusent?
Vi ser etter deg som:
- Er flink til å lage innhold på sosiale medier som engasjerer målgruppen.
- Er oppdatert på trender og synes det er morsomt å lage innhold som engasjerer.
- Synes det er gøy å eksperimentere med innholdsproduksjon.
- Har sunne verdier og kan være et godt forbilde og representere ANSA på en god måte.
- Har interesse for reise og utenlandsstudier som du har lyst til å formidle til kommende utenlandsstudenter.
Hva må jeg forberede?
Som en del av søknaden ønsker vi å se noe innhold du har laget fra før – eller så kan du lage en engasjerende SoMe-video som introduserer deg selv som ANSA-innholdsprodusent!
Ikke tenk for vanskelig her, vi ønsker bare å bli bedre kjent med deg og se hvordan type video du liker å lage! Og forresten, om du blir valgt så ønsker vi en video for å introdusere deg til følgerne uansett – så er ikke dumt å lage den allerede nå!
Se gjerne @ansastudent på Instagram eller TikTok for inspirasjon.
Hva får du som innholdsprodusent?
- Mulighet til å profilere deg og vise frem deg og ditt innhold på flere flater. ANSA vil betale for å fremme postene for et bredere publikum.
- Sertifikat og referanser som beskriver vervet og din innsats til bruk ut mot arbeidslivet.
- Mulighet for støtte fra sekretariat til eventuelt utstyr (for eksempel mikrofon), ANSA-merch, medlemskap og utgifter i forbindelse med opptak.
- Tilgang til å bruke og lære seg programmer som CapCut Pro og Canva Pro.
- Mulighet til å spre din egen interesse for utenlandsstudier.
- Arbeidserfaring ved å jobbe tett med digital markedsfører i ANSA.
Har du allerede et verv i ANSA?
Det gjør ikke noe! Vervet som innholdsprodusent kan helt fint kombineres med andre verv!

Søk her!
Spørsmål?
Ta kontakt med vår digitale markedsfører Stine Skei på stine@ansa.no

Del din studenthistorie
Vil du dele din opplevelse av å være utenlandsstudent? Fortell oss din studenthistorie og inspirer andre til å ta steget ut i verden, utfordre seg selv og få minner for livet, akkurat som du har gjort!