
Ola Ur Sæbø
Deltaker ANSA Juvenarte 2026
Komposisjon
Bachelor i komposisjon ved Universität der Künste
Berlin, Tyskland
Om kunstneren
Eg arbeidar mykje i krysningspunktet mellom musikk og andre felt, og har stor interesse for teater, bevegelse og språk. Om tida er eg for det meste opptatt av å utforska individet i samspel med/mot kollektivet, og om individet i det heile tatt finnes.
Bidrag
Ti små stykker
Ti små stykker har utgangspunkt i diverse musikkdefinisjonar, samt konseptet om «leik» eller «spel». Det er ei samling lekne etydar for to utøvarar der dei fremfører stykkja med hjelp av vipping på stolar, vald, skriving, riving, latter, prat, lys, sport og meir. Dei testar grensane for kva ein komfortabelt kan kalla musikk, og kva rolla til utøvarane og komponisten er.
Dokumentasjonen er på ca. 30 minutter, og sjølve om heile samlinga er anbefalt visning, kan ein anbefala utdraga på #1, #2, #8, #9 og #10.