
Michael Li Stene
Hovedstyrekandidat 2025
Kandidatpresentasjon
Hei! Jeg heter Michael, er 28 år og kommer fra Norges barteby, Trondheim, selv om jeg dessverre ikke kan skilte med bart selv. Jeg stiller til åpen plass i ANSAs hovedstyre fordi jeg brenner for internasjonal studentmobilitet og ønsker å bidra til at ANSA fortsatt er en tydelig og relevant støttespiller for norske utenlandsstudenter.
Til daglig jobber jeg som politisk rådgiver, hvor jeg arbeider med påvirkningsarbeid for fritidsklubber og barns og unges rettigheter. Jeg har en master i statsvitenskap fra Stockholm, og har tidligere kost meg med studentforeningslivet og jobbet med studenters rettigheter som studentpolitiker i Trondheim.
Da jeg studerte i Stockholm, engasjerte jeg meg sterkt i ANSA og var med på å løfte lokallaget etter pandemien, både som økonomiansvarlig i lokallaget og i landsstyret. Det er en hjertesak for meg at ANSA sikrer en sterk grasrot, og at tillitsvalgte har de ressursene og rammevilkårene de trenger for å ivareta alle norske studenter i utlandet, uansett hvor i verden de befinner seg.
Jeg ønsker å bruke erfaringene mine til å styrke ANSAs politiske arbeid, bidra til at utenlandsstudier blir mer attraktive og tilgjengelige, og sikre at ANSA forblir den viktigste støttespilleren for norske studenter i utlandet. Jeg har selv opplevd hvor givende det er å engasjere seg i ANSA, og håper jeg får bli med på reisen, igjen.