Maud er gjenvalgt som president 2026-2027!
Maud Alfstad Bjørgum er gjenvalgt som president i ANSA. «Jeg gleder meg veldig til å fortsette den viktige oppgaven med å representere alle norske utenlandsstudenter», sier Maud.

I tråd med valgkomiteens ønske, gjenvalgte ANSAs syttiende generalforsamling Maud Alfstad Bjørgum til president av organisasjonen. Maud er fra Oslo, har studert statsvitenskap i Berlin med utvekslingsopphold i Budapest, og har det siste året sittet som president i ANSA. Tidligere har Maud hatt andre sentrale tillitsverv i organisasjonen
Jeg takker for tilliten og ser spesielt frem til å følge opp arbeidet i utdanningsstøtteutvalget og påse at regjeringen følger opp sine egne mål for studentmobilitet.
— Maud Alfstad Bjørgum
President i ANSA er frikjøpt leder på fulltid for organisasjonen og styreleder for ANSAs hovedstyre. Presidenten har ansvaret for å fremme ANSAs politikk og er organisasjonens talsperson og ansikt utad. Presidenten har et åremål på ett år og velges av generalforsamlingen.
Det ble også valgt et nytt hovedstyre i ANSA. Hovedstyret er ANSAs øverste organ og styrer organisasjoner ut ifra de rammene som bestemmes på generalforsamlingen. ANSAs hovedstyre 2026-2027 består av:
- Maud Alfstad Bjørgum
- Therese Jennie Hæhre
- Ane Viksås, Hedvig Hazeland
- Astri Marie Nissen-Lie
- André Hovseter Wollvik
- Brage Økland, Oscar Aanerud
- Simen Ringdahl
- Sofie Aspelund Klevstrand


