Har du lyst til å studere i Australia, og samtidig nyte 300 soldager og kanskje til og med lære deg å surfe? Da er Gold Coast det perfekte studiestedet for deg. 

På Gold Coast er det to prestisjefulle universiteter som er veldig attraktive for norske studenter. ANSA Gold Coast er en organisasjon som ønsker å ivareta norske studenters interesser gjennom både faglige, kulturelle og sosiale arrangementer, skape et nettverk for studentene i området. ANSA opererer også som studenthjelp og kontaktperson. 

Griffith University på Gold Coast er kjent for å være et av Australias mest innovative og dynamiske universiteter, og er et veldig populært  og ikke minst internasjonalt anerkjent studiested. 

Bond University er et privat universitet som gir deg muligheten til å fullføre studiet på kortere tid. Skoleåret er delt inn i tre terminer, og man kan derfor fullføre en bachelorgrad på to år. 

FUNFACT: Gold Coast har et tropisk klima med tre hundre soldager i året og en havtemperatur på 22  grader i gjennomsnitt. 

Hvis du er interessert i å studere i Gold Coast eller bare er interessert i å vite hvordan det er å leve/studerer her er det bare å ta kontakt. ANSA ønsker gjerne å høre fra deg om du har noen ønsker eller forslag til oss. Vil du kontakte oss kan du ta kontakt direkte med noen i styret eller ved kontaktpersoner på griffithgc.kp.ansa@gmail.com.

Du må gjerne følge ANSA GC på sosiale medier, Like facebooksiden vår, følg oss på instagram eller på snapchat @ansagc for regelmessige oppdateringer fra gullkysten og alt den har å by på. 

 

Styret

Lokallagsleder

Sarah Marie Skau
Mobil: +61 (0) 416506445
Email: sarahms94@gmail.com

Nestleder

Camilla Michelle Haugland
Mobil: +61 (0) 431715866
Email: camilla.michelle@hotmail.com

Økonomiansvarlig

Tonje Ludvigsen
Mobil: +61 (0) 423642627
Email: tonje-ludvigsen@hotmail.com

Informasjonsansvarlig og Markedsføringsansvarlig

Mathilde Harnes
Mobil: +61 (0) 401320693
Email: mathilde.harnes@gmail.com                                                                              

Thailandsansvarlig

Karolina Smreczak
Mobil: +61 (0) 421473250
Email: smreczak1995@hotmail.com

Event ansvarlig 

Trond Storli
Mobil: +61 (0) 432683507
Email: Trond.storli@griffithuni.edu.au

Pub Quiz ansvarlig 

Simen Skaara Hetland
Mobil: +61 (0) 424158291
Email: sshetland@hotmail.com

Sportsansvarlig 

David Ellingsen Sæle
Mobil: +61 (0) 414292223
Email: david_es@live.no

Kontaktperson Bond og Griffith

Henrik Wolff
Email: griffithgc.kp.ansa@gmail.com

Styremedlemmer

Stian Stensland
Mobil: +61 (0) 424154683
Email: stensland96@hotmail.com

Ole Fredrik Myrann
Mobil: +61 (0) 426370532
Email: ole.myrann@gmail.com

Arrangementer i Australia

Se flere arrangementer