Da var enda ett år i Budapest over og de fleste har reist hjem for å nyte noen måneder hjemme. Det betyr også at det snart er på tide med et nytt semester, nye studenter og ikke minst en ny fadderuke med mye moro!!
Det er mye som skal gjøres for å få en knall uke, i år som i fjor, noe som krever godt samarbeid og god innsats fra mange. Derfor er vi på jakt etter studenter som kunne tenke seg å gi en hjelpende hånd i planlegging og organisering av fadderukens høydepunkt, Rebusløpet!!
Er dette noe du kunne tenke deg så er det bare å ta kontakt!!:)
ANGÅENDE PÅMELDING SÅ STÅR DET DERE TRENGER Å VITE NEDENFOR!
Til faddere:
I første omgang vil vi at alle som vil være fadder, melder seg på så fort som mulig. Med dette følger selvfølgelig en del forpliktelser, som vi håper alle følger opp. Skulle noe oppstå og du ikke skulle ha mulighet til å være fadder allikevel, ser vi helst at du sier i fra om dette!
Med tanke på gruppeinndelinger, vil dere få muligheten til å komme med ønsker om dette senere! I første om gang, vil vi bare ha et antall faddere å gå ut i fra.
Vi håper også at studenter fra alle årstrinn blir med på fadderuka. Dette er til stor fordel for fadderbarna, med tanke på at klassetrinn kan ha ulike departement i ulike fag. (Dette gjelder f.eks. Anatomi - Medisin, der vi håper at flest mulig fra 3. og 5. trinn blir med for å dele sine erfaringer og notater!)
Dessuten er det supergøy!
Gjør følgende:
- Meld dere på som fadder til følgende mail:
"
"
- Merk mail med: Fadder
- I mailen skal følgende stå:
- Navn
- Studie
- Årstrinn/klasse (kommede - 11/12)
- Mobilnummer - Ungarsk/Norsk
- T-skjorte str.
- Eventuelt ønske om å være med å planlegge og arrangere Rebusløpet
Er mailen sendt, så er dere automatisk påmeldt - vi kommer ikke til å sende ut noe videre bekreftelse.
Det vil også bli holdt et informasjonsmøte for dere faddere, rett i forkant av fadderuken. Dette gjør det lettere for dere å gjøre "jobben" deres, samt bedre for fadderbarna, med tanke på at det hele er mer organisert og har mer struktur!
Dersom du skulle ha spørsmål, innvendinger eller lignende så sender du dette til følgende mail:
"
"
Til fadderbarna:
Noen er kanskje sikker på studieplass allerede, og da er det bare å melde seg på. Fadderuken legger grunnlaget for mye både studierelatert og med tanke på det sosiale. Her danner man seg nettverk og kan motta nyttige tips, notater og topics , noe som er helt nødvendig for studietiden videre!
Dette vil bli en knallstart på et nytt skoleår og er noe du absolutt ikke vil gå glipp av!!
Gjør følgende:
- Meld dere på som fadderbarn til følgende mail:
"
"
- Merk mail med: Fadderbarn
- I mailen skal følgende stå:
- Navn
- Studie
- Mobilnummer - Ungarsk/Norsk
- Ønsker du t-skjorte - T-skjorte str. (vi kommer tilbake til pris)
Vi håper alle som har mulighet tar seg tid til å bli med på fadderuka. Dersom dere skulle ha spørsmål om fadderuka eller studielivet i Budapest generelt ta gjerne kontakt med en av oss i ANSA Budapest. For mer informasjon om ANSA Budapest så har vi egen gruppe på facebook!
VI ANBEFALER OGSÅ ALLE NYE (OG GAMLE STUDENTER SOM IKKE ER ANSA-MEDLEMMER) Å MELDE SEG INN I ANSA!
LITT INFO OM HVA DERE KAN VENTE DERE:
(Her vil vi fylle på mer ettersom at alle brikker er på plass..)
- Felles samilng av alle fadderbarn og faddere
- Pubquiz
- Rebusløp!
- Felles grilling på Margit Øya
- Omvisning i Budapest og Semmelweis