Medlemskap i ANSA koster

1/2 år: kr. 250,-
1 år: kr. 375,-

For å komme i kontakt med ANSAs Medlemsservice, send en e-post til eller ring på (+47) 04544.

Se flere medlemsgoder her.

Les mer om dobbeltmedlemskap her.

Hvordan melde seg inn i ANSA

For å være medlem av ANSA må du være elev eller student ved et utenlandsk lærested. Hvis du er usikker på om du kan være medlem, ta kontakt med Medlemsservice ().

ANSA er utenlandsstudentenes velferd- og interesseorganisasjon. Vi er organisasjonen av studenter for studenter. Vi jobber for utenlandsstudentens ve og vel, blant annet gjennom ulike arrangementer ute i verden og hjemme i Norge. I tillegg jobber vi politisk med å fremme og sikre utenlandsstudentenes faglige, økonomiske, sosiale og kulturelle interesser. ANSA ønsker å skape forståelse for den ressurs utenlandsstudentene representerer i kraft av sin internasjonale erfaring og kompetanse.

Et medlemskap i ANSA gir deg mulighet til å støtte arbeidet vi gjør for utenlandsstudentene. Dessuten får du muligheten til å ta del i en stor organisasjon hvor du kan påvirke utenlandsstudentenes hverdag.

Som medlem av ANSA kan du benytte deg av de mange medlemsgodene vi har. I menyen til venstre kan du også finne flere fordeler ved å være ANSA-medlem.

 

ANSAs medlemsgoder

 

ANSA forsikring
ANSAforsikringen er en spesialdesignet forsikring for deg som er utenlandsstudent. Den er en av de rimeligste studentforsikringene på markedet, samt en av de mest omfattende.

Les mer om ANSA-forsikring

 

Fokus Bank 24/7 Ung

 

ANSA bank
ANSA har en samarbeidsavtale med Fokus Bank. Fokus Bank tilbyr gebyrfrie kundeprogram som passer perfekt for deg som skal studere i utlandet.

Fokus Bank tilbyr flere kundeprogram som alle gir en gebyrfri hverdag. Fokus 24/7 kredittkort og forskuttering av studielån.

Les mer om ANSAbank

 

Clue elektroniske ordbøker

 

Clue elektronisk ordbok
For å få maksimalt ut av ditt studieopphold i utlandet, kan du forenkle din hverdag med Clue elektronisk ordbok. Ordboken er alltid tilgjengelig på din Mac eller PC, er rask og enkel å bruke og dekker mer enn en vanlig ordbok.

Les mer om Clue elektronisk ordbok

 

 

KILROY travels
Som ANSA-medlem får du rabatt ved bestilling av reiser og flybilletter gjennom KILROY travels:

  • Unike priser - kun for ANSA-medlemmer
  • Reduserte bestillingsomkostninger
  • Gratis betalingsutsettelse
  • Fleksible billetter
  • Egen reisespesialist
  • Hjelp underveis på reisen
  • 10% rabatt på alle opplevelsesreiser (f.eks. surfekurs i Australia, safari i Afrika eller camping i USA)

Send en e-post til og merk med ANSA for å benytte deg av godene.
Eller ring på: +47 23 10 23 25

Les mer om Kilroy Travels

 

 

Arrangementer hjemme og ute
En av de beste grunnene for å melde seg inn i ANSA er våre mange arrangementer både i utlandet og hjemme i Norge. ANSA samler studentene til sosiale og faglige begivenheter som skaper glede og engasjement.

Les mer om ANSAs arrangementer

 

 

Rådgivning og beredskap
Skulle du oppleve administrative eller personlige vanskeligheter kan du kontakte ANSAs rådgivere.
Vi har også en beredskapsplan som iverksettes ved alvorlige hendelser, og jobber politisk for å sikre utenlandsstudentenes rettigheter.

Les mer om ANSAs rådgivning og beredskap

 

 

Søk ANSA stipend - 15 000 kroner
ANSA har etablert en stipendordning for våre utenlandsstudenter. Hvert halvår tilbyr vi skattefrie stipender på kr. 15 000.

OBS! I mars måned og oktober måned vil det fysisk bli mulig å søke vårens eller høstens stipender via et elektronisk skjema på ANSAs nettsider.
(Søknadsfrist er 1. april og 29.okt.).

Les mer om ANSA stipend

 

Flere medlemsgoder
Se flere medlemsgoder her.

Dobbeltmedlemskap
Les mer om hvordan du kan få medlemskap i ANSA og en av våre partnerorganisasjoner (dobbeltmedlemskap).

Sist endret: 02.10.2010 00:51 Skriv ut