For medlemmer

LOKALLAG I USA

I USA er det flere lokallag som ANSA medlemmer kan bli delaktige i. Oversikt over lakallagene kan ses HER!

Finnes det ikke lokallag der du studerer er det fullt mulig å starte det opp! Ta kontakt men noen i landsstyret for å få vite hva som kreves. Kontaktinformasjon til styret finner du HER!

Lokallaget ANSA North Dakota

ANSA North Dakota er et av de mest aktive lokallagene i USA. Lokallaget har medlemmer som stiller, opp og som har lyst til å være med på det som blir arrangert. ANSA North Dakota har prøvd å ha regelmessige eventer slik at medlemmene får noe igjen for medlemsskapet. De arrangerer mange ulike eventer gjennom året som grilling, bowling, middag etc.

Første event etter skoleoppstart var i september. Alle nordmenn i området ble invitert til en dag med grilling og aktiviteter som fotball, frisbee og amerikansk fotball. Målet med dette eventet var for at medlemmene skulle bli bedre kjent og ikke minst for å ønske de nye nordmennene velkomne.

I desember var det tid for julebord og det var godt over 40 fremmøtte.  Julebord er en tradisjon for ANSA North Dakota. Det er en fin avslutning på et langt semester og et godt avbrekk før avsluttende eksamener.

Etter en velfortjent juleferie var det klart for et nytt semester. I begynnelsen av februar inviterte lokallaget til en ”velkommen tilbake middag”. Dette var en hyggelig samling hvor nye studenter fra Avinor ble godt integrert med resten av de norske studentene. Det neste eventet var i slutten av mars da det ble arrangert bowlingkveld med disco.

Lokallaget i North Dakota er aktive på flere arenaer. De integrerer The Univeristy of North Dakota’s studentorganisasjon på skolen, og ikke minst det norske miljøet i staten. Dette innebærer å stille opp på norske eventer og foredrag som holdes i området, og å stille opp på møter i Nordic Initiativ, en gruppe som jobber for det skandinaviske miljøet i staten.

ANSA North Dakota har blant annet besøkt klasser og snakket med elever som studerer norsk. I tillegg har de deltatt i panel for å fortelle lærere som underviser i norsk om det moderne Norge. Lokallaget skal nå også være med på et seminar om Norge for å snakke med elever og lærere om den norske kulturen, språket og landet generelt.

 

Kristin Bentdal Larsen,
lokallagsleder for ANSA North Dakota

Sist endret: 13.04.2010 08:39 Skriv ut