ANSA Winter Games, 17. – 19. februar 2012 i Whistler, British Columbia
ANSA Canada og ANSA USA gjentar fjorårets braksuksess og arrangerer Winter Games i OL-byen Whistler for alle norske studenter i Nord-Amerika. Vi kan love en helg med puddersnø, peiskos, konkurranser, premier og mye moro. Vi får også ærverdig besøk av presidenten i ANSA, Kristiane Roe Hammer, og hun gleder seg veldig!
Minnerik helg i ski-eldoradoet Whistler
Whistler er kjent for å være et av verdens aller beste skianlegg. Enhver skibums vil føle seg hjemme. For de av dere som ikke er så glad i å stå ski eller snowboard, er det mer enn nok å finne på i Whistler Village. Uavhengig om du er født med eller uten ski på beina, kan du se frem til en minnerik helg med mye moro sammen med andre norske studenter i USA og Canada.
Vi har et veldig begrenset antall plasser, så ikke vent for lenge med å melde deg på. Førstemann-til-mølla-prinsippet gjelder!
Landsmøte ANSA Canada
NB! ANSA Canada avholder sitt landsmøte fredag den 17. februar fra kl. 15.00 – 19.00. Møtet finner sted på samme hotell som vi skal være resten av helgen og det vil bli sendt ut en e-post med mer informasjon. Alle deltagere fra ANSA Canada forventes å delta på landsmøtet før vi sparker i gang vinterlekene og møter deltagerne fra USA.
Hvor?
Vi innlosjeres i flotte leiligheter på Crystal Lodge som ligger midt i smørøyet av Whistler Village bare skritt unna skiheiser og uteliv. Mer informasjon og bilder er tilgjengelig på hotellets hjemmeside.
Hva koster det?
Overnatting er den største kostnaden i Whistler, men ANSA tar brorparten av regningen og egenandelen er kun kr 500. Dette inkluderer overnatting hele helgen, litt fellesmat fredag kveld og premier. Øvrige utgifter kostes av den enkelte deltaker. Vi vil få rabatt på heiskort og leie av utstyr, så selv om dette må dekkes av egen lomme, vil det bli en god del rimeligere enn om man reiste på egen hånd.
Medlemmer i ANSA Canada som ikke bor i Vancouver-området og deltar på landsmøtet fredag den 17. februar, vil få dekket reisekostnader knyttet til flybillett med kr 1000. Reisestøtte utbetales KUN til medlemmer i ANSA Canada som deltar på landsmøtet.
Påmelding
Påmeldingen er stengt.
Du tok verken med deg ski, snowboard eller vinterklær over til USA / Canada, sier du?
Ikke noe problem. Alt kan leies til en billig penge i Whistler. I fjor gjorde flere det i stedet for å kjøpe nytt.
Les mer her om utleie av ski, snowboard og/eller vinterklær.
Ekstra informasjon om reisen til Vancouver og Whistler:
Studenter i Canada:
Fly til: Vancouver International Airport. Både Westjet og Air Canada flyr fra de fleste Canadiske byer direkte til Vancouver.
Vi anbefaler at medlemmer i ANSA Canada bestiller fly som ankommer Vancouver enten torsdag kveld eller tidligst mulig fredag slik at dere rekker landsmøtet. Send kopi av billetten til
slik at vi får registrert ankomsttidspunkt. Dersom dere ankommer Vancouver på torsdag vil vi forsøke å ordne overnatting til fredag.
Studenter i USA:
Fly til: Vancouver International Airport eller Seattle International Airport.
Den enkleste måten å komme seg til Whistler på er naturligvis å bestille fly til Vancouver International Airport. De fleste større flyplassene i USA har direkterute til Vancouver.
Alternativ fly-/ buss-/ tog-/reiserute
Men, det er ofte langt billigere å fly til Seattle enn til Vancouver og ta buss eller tog derfra (eller leie bil dersom dere er flere). Fra Seattle går det flere busser og tog daglig opp til Whistler via Vancouver (sjekk www.greyhound.com eller www.amtrak.com). Dersom dere velger å fly til Seattle, er det viktig at dere beregner litt ekstra tid i og med at bussene noen ganger kan bli forsinket på grensen til / fra Canada.
Et annet alternativ, og like billig som buss dersom dere er flere, er å bestille leiebil. Da tar det ikke lang tid i å reise opp til Vancouver og videre derfra til Whistler. Det er godt skiltet. Sjekk Google Maps.
Air Canada flyr direkte til Vancouver fra San Francisco, Los Angeles, San Diego, Portland, New York og Honolulu. I tillegg tilbyr Air Canada en rekke avganger via Toronto (som er en flott flyplass å mellomlande på) fra en rekke andre byer i USA. www.aircanada.com.
Øvrige direkteruter til Vancouver: Minneapolis (Delta), Denver og Chicago (United / Continental) og Dalles (American Airlines).
Det kan også nevnes at Cathay Pacific flyr direkte fra New York til Vancouver (de mellomlander der på vei til Hong Kong) og har ofte svært billige billetter på ruten New York – Vancouver.
Uansett om du bestiller billett til Vancouver eller Seattle, er det viktig at du sender en kopi av billetten til 
Mer om Whistler kan du lese her: http://www.hegnar.no/reise_livsstil/article412397.ece
Ikke medlem av ANSA, men ønsker å delta på arrangementet?
Er du ikke medlem i ANSA, sier du? Vel, vi ønsker deg velkommen til Winter Games, men du vil ikke få støtte til hotellovernatting og hvis det blir trangt om plassene blir medlemmer i ANSA prioritert. Med andre ord: Dette er i seg selv en god grunn til å melde seg inn i ANSA;-) Meld deg inn i ANSA her.
Spørsmål og generelle henvendelser
Hvis du lurer på noe, ikke nøl med å ta kontakt med nestleder i ANSA Canada, Thomas Granrud, ved å sende en e-post til 